Resim Sergisi

Kongre kapsamında Görsel Sanatlar alanında bildiri ve eserler kabul edilecektir. Kongreye eser göndermek isteyen sanatçılar, kongre kayıt ve bilgiri gönderme alanından kayıt olduktan sonra eserlerine ait resmi iltercongress@gmail.com adresine gönderebilirler. Eser Sanat Bilim kurulu tarafından online ortamda değerlendirilecek olup sergiye katılmaya hak kazanan  katılımcılara  elektronik posta yolu ile haber verilecektir.   

Sergi için detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

1-Sanatçı bir veya iki çalışma ile katılabilir.

2-Çalışmalar pano ve şövalyede durabilecek biçimde tasarlanmalıdır.

3-Çalışmaların arkasında mutlaka adres, iletişim bilgileri yazılmalıdır.

4-Juri Kurulu tarafından kabul edilen çalışmalar en geç 15.08.2018 tarihe kadar belirtilen adrese elden teslim edilmeli veya kargo ile göndermelidir. Belirtilen tarihten sonra gelecek eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Eserlerin kısa kenarı 30 cm'den küçük, 70 cm'den büyük olmamalı ve uzun kenarı 40 cm'den küçük, 100 cm'den büyük olmamalıdır.

6-Eser sahipleri için katılım belgesi düzenlenecek ve sergilenen eserler kargo  ile geri gönderilecektir. Eserlerin kargo ile gönderilmesi ve serginin sonrasında kargo ile gönderilmesinden doğacak ücretlerin karşılanması sanatçının sorumluluğundadır.

7-Çalışmaların gönderilmesi ve sergilenmesi esnasında oluşabilecek hasar ve kaybolması, teslim alınmaması, belirtilen adresten kaynaklı olumsuzluklardan sergi düzenleme kurulu ve kongreyi destekleyen üniversiteler sorumlu değildir.

8-Kongrede bildirisi olan ve sergiye eseri kabul edilen katılımcılar, sergi ve kongre için ayrı ücret ödemeleri gerekmektedir.   

9-Kongreye kayıt olan sanatçılar yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.